Jste zde

Den otevřených dveří v UCEEB bude tematicky zaměřený na obnovitelné zdroje při výrobě energie a tepla

01.03.2018

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) otevře své dveře odborné veřejnosti dne 21. března 2018 od 13.00 hodin v Buštěhradě u Kladna. Při této příležitosti je pro registrované účastníky připraven program se zajímavými přednáškami a komentovanou prohlídkou budovy.

Program začne od 13.00 hodin přivítáním účastníků a prezentací ředitele UCEEB Lukáše Ferkla, který všechny přítomné seznámí s aktuálním děním v centru. Na něj naváže od 13.30 hodin zástupce vedoucího oddělení Energetické systémy budov, Jakub Maščuch s přednáškou na téma Vývoj mikroelektrárny Wave – křest, přítomnost a budoucnost. Od 14.00 proběhne komentovaná prohlídka budovy a laboratoří, jejíž součástí budou i ukázky technologií. V 15.30 je připravena další odborná přednáška věnovaná novým trendům v oblasti hybridních kolektorů. Přednášejícím bude vedoucí laboratoře SOLAB2 Bořivoj Šourek.

 

„Tuto akci pořádáme především pro odbornou veřejnost, která o nás sice již slyšela, ale ještě neměla příležitost se k nám do Buštěhradu podívat. Účastníci se budou moci zeptat na vše, co je o našem centru zajímá. Chceme oslovit především odborníky z oblastí, kterými se zde zabýváme, a tím podpořit diskuzi nejen o vědeckých tématech, ale i o jejich praktických aplikacích,“ řekl ředitel UCEEB Lukáš Ferkl.

UCEEB se nachází v průmyslové zóně města Buštěhrad. Doprava: autobusová linka Pražské integrované dopravy č. 300 jezdí pravidelně ze zastávky Nádraží Veleslavín nebo č. 324 Praha, Zličín – Buštěhrad. Výstupní zastávka Buštěhrad, U Kahance. Pro přihlášené pasažéry UCEEB nabízí odvoz osmimístným transportérem ze zastávky Buštěhrad, U Kahance ve dvou časových intervalech - 12.30 a 12.45 hodin. Po skončení akce pak účastníky transportér odveze zpět na autobusovou zastávku v 16.10 hodin.

Potvrďte prosím svoji účast do 15. 3. 2018 na e-mail: sekretariat [at] uceeb [dot] cz.

Přednášky:

Vývoj mikroelektrárny WAVE - křest, přítomnost a budoucnost

Ing. Jakub Maščuch, Ph.D.

Mikroelektrárna WAVE od svého křtu v červnu 2016 prošla zásadní modernizací a projekt je ve fázi přípravy pilotních instalací v reálných podmínkách. Příspěvek bude zaměřen na ohlédnutí se za vývojem zařízení, popis připravovaných projektů a na potenciál komerčního nasazení této technologie.  

Nové trendy v oblasti hybridních kolektorů - výsledky testů a simulací

Ing. Bořivoj Šourek, Ph.D.

Příspěvek pojednává o vývoji v oblasti hybridních kolektorů a to jak v oblasti termicko-fotovoltaických, tak v oblasti teplovodně-teplovzdušných. Budou ukázány výsledky ze zkoušek prototypů hybridních kolektorů a na modelových příkladech v prostředí TRNSYS ukázán potenciál instalace těchto kolektorů.